ام دی اف

ام دی اف

ام دی اف

یکی از انواع رایج غرفه آرایی نمایشگاهی؛  ساخت و ساز با  چوب ام دی اف می باشد. چوب ام دی اف دارای انواع و اقسام مختلف از لحاظ ضخامت و ابعاد است. ضخامت های مختلف آن در جاهای گوناگون ساخت غرفه از قبیل آماده سازی کف، دیواره ها و سازه های مختلف مورد استفاده قرار می گیرد. ضخیم ترین حالت چوب ام دی اف 16 میلی متر و نازک ترین آن 3 میلیمتر می باشد.

از مزیت های بارز ام دی اف نسبت به نئوپان تنوع رنگ آن است که مشتری می تواند بسته به سلیقه و رنگ سازمانی خود رنگ مورد دلخواه را انتخاب نماید.

غرفه هایی که به صورت ساخت و ساز با چوب اجرا می گردد اصولاً دارای دو نوع منحنی یا معمولی (گوشه های سازه به صورت زاویه دار) اجرا می گردد. در حالت اجرایی غرفه با حالت گوشه زاویه دار پس از آماده سازی فایل اجرایی سازه ها متناسب با ابعاد موجود برش داده شده و مونتاژ می گردد. اصولاً سقف غرفه از چوب ام دی اف 5 میلی متر یا 8 میلی متر به علت سبک بودن آن مورد استفاده قرار می گیرد و دیواره ها از چوب ام دی اف ضخیم 16 میلی متر می باشد.

غرفه هایی که بعضی از سازه های آن به صورت منحنی یا گرد طراحی می شوند ابتدا فایل اجرایی آن را با دستگاه سی ان سی برش داده سپس با سازه های دیگر مونتاژ می گردد که در این روش به علت استفاده از دستگاه سی ان سی و هزینه های آن دستگاه قیمت تمام شده گرانتر از حالت قبل می باشد البته می توان برش گرد یا منحنی را با دست هم انجام داد که مسلماً دارای نواقص و ایراداتی نسبت به طرح اصلی می باشد.

چنانچه قصد خرید غرفه اجرا شده را دارید در مراقبت از آن در مقابل رطوبت و آفتاب دقت های لازم را انجام دهید زیرا چوب نسبت به رطوبت و نور آفتاب تغییر شکل داده و چنانچه قصد اجرای مجدد آن را داشته باشید در مراحل رنگ آمیزی دارای ایرادات جدی می شود.

در اکثر غرفه های نمایشگاهی اجرا شده با روش ساخت و ساز، کف سازی به صورت ام دی اف (MDF) و به ارتفاع معمولاً 10 سانتی متر می باشد. به این صورت که هنگام تعیین جانمایی از سمت شرکت نمایشگاه ها باکس هایی به ارتفاع 8 سانتی متر و به صورت ردیفی و ستونی با فاصله های کم کنار همدیگر قرار می گیرد سپس با توجه به طرح اجرایی آماده شده سیم های برق و یا تجهیزات جانبی دیگر از بین باکس های موجود عبور داده می شود سپس ورق های ام دی افی را روی آن ها قرار می دهند تا استحکام کافی برای استفاده به وجود آید. در مرحله آخر ورق های ام دی اف که معمولاً به ابعاد 1×1 و به صورت لب پی وی سی اجرا شده است را کنار یکدیگر قرار داده و روی ورق های نئوپان پیچ می کنند. در صورت تمایل می توانید به جای ورق های ام دی اف از ورق های ملامین و یا موکت و یا پارکت بر روی ام دی اف های موجود استفاده نمایید.

هر چه فاصله باکس های زیرین از یکدیگر کمتر باشد کف سازی شما به صورت محکم تر و با ثبات تری خواهد شد. 

هنگام چینش سازه های غرفه های نمایشگاهی خود به جانمایی وی آی پی و قسمت های مهم و خصوصی غرفه خود توجه کافی داشته باشید. توصیه می گردد قسمت وی آی پی (VIP) خود را به صورت محصور و دور از دسترس همه بازدیدکنندگان قرار دهید تا بتوانید جلسات خصوصی خود را با آرامش هر چه تمامتر برگزار نمایید. جانمایی کانترهای خود را ترجیحاً در تمام اضلاع غرفه در صورت نیاز قرار دهید تا بتوانید سهم بیشتری را از بازدیدکنندگان در غرفه خود داشته باشید. نورپردازی غرفه را با توجه به نور سالن نمایشگاه انتخاب نمایید زیرا نورهای متفاوت با نور اصلی می تواند سهم قابل توجهی را در جذب بازدیدکننده برای غرفه شما لحاظ نماید. رنگ های موجود در غرفه را با توجه به محصول یا خدمات ارائه شده خود انتخاب نمایید زیرا رنگ غرفه سهم بارزی را در جذب بازدید کننده به سمت غرفه شما ایفا می نماید.

اگر محصولات ارائه شده شما در غرفه به رنگ سفید می باشد احتمالاً رنگ سفید رنگ خوبی برای غرفه نمایشگاهی شما نمی باشد، سعی کنید از رنگ های متفاوت و گرم در جاهایی از غرفه خود استفاده نمایید.

سعی نمایید در جاهایی از غرفه که زیاد رفت و آمد دارید از رنگ های روشن استفاده ننمایید زیرا غرفه شما از جنس چوب رنگ شده می باشد و با کمترین تماس دست و یا شی‌ء های گوناگون با آن رنگ و یا خراش پیدا می کند.

لایت باکس ها و تابلوهای خود را در فاصله قابل قبولی از زمین قرار دهید تا هنگامی که پرسنل و یا بازدیدکنندگان شما در جلوی آن قرار می گیرند قابل دید برای سایرین باشد.