مطالبی آموزشی و سودمند چاپ

گروه طراحی، چاپ و غرفه آرایی ایرانا مجری و متعهد در کلیه خدمات چاپ در سراسر کشور در رابطه با طراحی و چاپ کاتالوگ، طراحی و چاپ بروشور، طراحی و چاپ ساک دستی، طراحی و چاپ تراکت، طراحی و چاپ سربرگ، طراحی و چاپ جعبه و فاکتور، طراحی و چاپ اتیکت، طراحی و چاپ انواع پاکت، طراحی و چاپ فاکتور، طراحی و چاپ پوستر، طراحی و چاپ کارت ویزیت، طراحی و چاپ ست اداری، طراحی و چاپ مجله، طراحی و چاپ نشریه، تایپ و صفحه بندی کتاب، نشر کتاب، اخذ فیپا و شابک از ارشاد جهت چاپ کتاب، طراحی و چاپ فولدر، شیت عمومی، طراحی لوگو با استفاده از ماشین آلات به روز دنیا اعم از دستگاه (لترپرس) هایدلبرگ، دستگاه (برش) پلار، دستگاه (سلفون) پایونیر، دستگاه (یووی) ساکورائی، دستگاه (زینک) کریئو، دستگاه (تیغ زنی) بوبست و همچنین طراحی و اجرای انواع غرفه های نمایشگاهی در سراسر کشور و همچنین تنوع محصولات و ارائه لیست قیمت دقیق برای بیش از 90 درصد از خواسته های شما عزیزان و بهره گیری از پشتوانه ای دیرینه در عرصه چاپ در استان اصفهان (از سال ۱۳۳۸ تا کنون) و همینطور واحد پاسخگوی همیشگی و مطمئن برای پاسخ به سوالات متفاوت شما در رابطه با طراحی و چاپ و غرفه آرایی نمایشگاهی به صورت آنلاین و تلفنی همراه با قیمتی واقعا رقابتی و تخفیف ویژه هفتگی و بسته بندی و ارسال سفارش به صورت آنی و هزاران تفاوت بارز دیگر همگی از دلایل برتری ایرانا می باشد.


چینش سازه های نمایشگاهی

چینش سازه های نمایشگاهی

هنگام چینش سازه های غرفه های نمایشگاهی خود به جانمایی وی آی پی و قسمت های مهم و خصوصی غرفه خود توجه کافی داشته باشید. توصیه می گردد قسمت وی آی پی (VIP) خود را به صورت محصور و دور از دسترس همه بازدیدکنندگان قرار دهید تا بتوانید جلسات خصوصی خود را با آرامش هر چه تمامتر برگزار نمایید. جانمایی کانترهای خود را ترجیحاً در تمام اضلاع غرفه در صورت نیاز قرار دهید تا بتوانید سهم بیشتری را از بازدیدکنندگان در غرفه خود داشته باشید. نورپردازی غرفه را با توجه به نور سالن نمایشگاه انتخاب نمایید زیرا نورهای متفاوت با نور اصلی می تواند سهم قابل توجهی را در جذب بازدیدکننده برای غرفه شما لحاظ نماید.


غرفه نمایشگاهی چیست؟!

غرفه نمایشگاهی چیست؟!

غرفه نمایشگاهی چیست؟!

غرفه نمایشگاهی ابزار قدرتمندی است، زائیده برنامه ریزی دقیق شرکت کننده و ایده خلاق طراح که به منزله ویترینی است برای نمایش انواع فعالیتها و تکنیک های فروش به کلامی دیگر، غرفه نمایشگاهی یک تصویر چند بعدی از پیام های بازاریابی و فروش است.


آموزش قدیمی کردن عکس با نرم افزار فتوشاپ

آموزش قدیمی کردن عکس با نرم افزار فتوشاپ

در این آموزش میخوام نحوه ایجاد یک رنگین کمان واقعی برای تصاویر رو در نرم افزارفتوشاپ آموزش بدم. این آموزش در سطح مبتدی میباشد.


تاریخچه صنعت چاپ و چاپخانه

تاریخچه صنعت چاپ و چاپخانه

ریشه لغوی
واژه چاپ احتمالا از کلمه chappn (چاپنا) که کلمه‌ای هندی است گرفته شده است. ولی عده ای معتقدند که از «چاو» مقولی گرفته شده است «چاو ، نام نوعی پول در عصر ایرانیان بوده است). از لغات دیگری که برای چاپ بکار رفته می توان به «طبع» و «باسعه» اشاره کرد...


نکاتی در لیتوگرافی

نکاتی در لیتوگرافی

لیتوگرافی یکی از مراحل حساس در چاپاست. نظارت و کنترل فیلمهای خروجی و زینک از اهمیت بالایی برخوردار است.

شاید تصور کنید که تهیه خروجی فیلم از لیتوگرافی های مختلف هیچ اختلافی با هم ندارد بدین معنی که چنانچه هر رنگ یک کار 4 رنگ را در لیتوگرافی های مختلف تهیه کنید رجیسترها روی هم قرار می گیرند اما همیشه اینطور نیست. در واقع دقت کنید که حتی خط کش های مختلف نیز ممکن است با هم مختلف هم ممکن است با هم اختلاف داشته باشند.

 

 


آموزش ایجاد رنگین کمان برای تصاویر در فتوشاپ

آموزش ایجاد رنگین کمان برای تصاویر در فتوشاپ

در این آموزش میخوام نحوه ایجاد یک رنگین کمان واقعی برای تصاویر رو در نرم افزارفتوشاپ آموزش بدم. این آموزش در سطح مبتدی میباشد.


دستگاه های چاپ افست

دستگاه های چاپ افست

دستگاه های چاپ افست از نظر شکل و نوع

دستگاه چاپ هایلدلبرگ:

دستگاه های افست از نظر شکل( فرم) به دو دسته تقسیم می شوند  : - چاپ خوابیده - چاپ ایستاده 

1- دستگاه های افست خوابیده 

 


رنگ در طراحی

رنگ در طراحی

رنگ مشکی

گاهی طراح می خواهد سطح برجسته ای از کار خود را مشکی کند. این کار را با انتخاب رنگ مشکی از پالت رنگ انجام می دهد، اما کار چاپ شده به آن اندازه مشکی نیست که او می خواهد، به عبارت دیگر بور دیده می شود. برای این منظور بهتر است با آگاهی تمام سطح مورد نظر ترکیبی از چهاررنگ CMYK در نظر بگیرد.

 


آماده سازی فایل برای طراحی و چاپ

آماده سازی فایل برای طراحی و چاپ

«دستورالمعل طراحی ویژه چاپ افست ورقی» با نام و یاد خداوند متعال، و ضمن تقدیر از حسن اعتماد و انتخاب شما، بدینوسیله مطالبی که جهت رعایت در طراحی گرافیک کامپیوتری تهیه و تدوین شده تقدیم حضورتان می گردد. امید است در نظر گرفتن این نکات در طراحی، باعث بهبود کیفیت و تسریع در تحویل هر یک از سفارشات چاپ افست گردد.


همه چیز در مورد چاپ افست

همه چیز در مورد چاپ افست

در این مرحله کارهای چهاررنگ CMYK روی ماشین چهاررنگ چاپ می شوند و زینکهای هر رنگ در قسمت مربوطه نصب می شود و در هر قسمت مرکب مورد نظر ریخته می شود، کاغذ از یک طرف وارد ماشین چاپ میشود و پس از عبور از هر قسمت نقشهای مربوطه به رنگ آن قسمت را با همان رنگ به خود می گیرد.

12