قوائد کلی طراحی

قوائد کلی
d

با رعایت نکات زیر، همواره می توانید بهترین خروحی های چاپ را توقع داشته باشید.

 1. برای دستیابی به بهترین حالت تنظیمات طراحی، طرح های خود را درون قالب های آماده ایرانا طراحی نمایید. برای این منظور متناسب با ابعاد سفارش خود، قالب های آماده را از جدول بالا دانلود نمایید.
 2. مد رنگ طراحی را در حالت CMYK تنظیم نمایید.
 3. در مد طراحی، عمق بیت را ۸ بیت قرار دهید.
 4. رزولیشن طراحی را  ۳۰۰ پیکسل بر اینچ در نظر بگیرید.
 5. حتما قبل از ارسال برای چاپ، از فایل خود پرینت در ابعاد واقعی بگیرید و سایز فونت ها و ابعاد سایر المان ها را چک نمایید.
 6. هنگام جا نمایی نوشته ها، لوگو و مطالب مهم طراحی، حتما فاصله ۳ میلیمتر الی ۵ میلیمتر از اطراف فایل را رعایت نمایید و صرفا در این فضاها از رنگ بک گراند یا طرح های زمینه ای استفاده نمایید.
 7. ترجیحا از رنگ های تنپلات و پر استفاده ننمایید.
 8. از گذاشتن کادر و یا قاب در حاشیه طراحی ترجیحا پرهیز نمایید.
 9. سعی نمایید در کارهای دورو، رنگ های دو طرف کار یکسان باشند و یا حداقل اختلاف زیادی با هم نداشته باشند. به عنوان مثال یک طرف کار را رنگ سفید و طرف دیگر را رنگ مشکی طرحی نکنید.
 10. چنانچه محصول انتخابی شما لب چسب و یا قالب تیغ دارد، حتما قالب طراحی را دانلود نمایید و طبق آن اقدام به طراحی نمایید. دقت نمایید که هنگام طراحی محصولاتی که لب چسب دارند، صرفا ۲ میلیمتر رنگ پس زمینه را به داخل لب چسب امتداد بدهید و ما بقی آن سفید باشد.
 11. هنگام طراحی محصولاتی که خط تا دارند، حتما فاصله حداقل دو میلیمتر از طرفین خط تا رعایت شود.
 12. چنانچه محصول انتخابی شما تا می شود و روکش سلفون هم ندارد، ترجیحا به منظور نمایان نبودن ترک های کاغذ، از طراحی رنگ های تنپلات و پر مخصوصا بر روی خطوط تا، اجتناب نمایید. دقت نمایید هر چه ضخامت مقوا بیشتر باشد این ترک ها نمایان تر می شود.
 13. همواره سعی نمایید جهت تنظیم رنگ نهایی فایل چاپ خود، از مانیتورهای CRT صفحه تخت و یا از مانیتورهای حرفه ای طراحی که شرکت سازنده آن مدعی نمایش رنگ های اصلی می باشد، استفاده نمایید. دقت شود که تحت هیچ شرایطی معیار شما رنگ های درون مانیتورهای معمول و یا صفحه نمایش موبایل نباشد. جهت اطلاع از نحوه تنظیم رنگی که با ماشین چاپ همخوانی دارد، مطابق با دستورالعمل موجود در این لینک آموزشی اقدام نمایید.
 14. چنانچه قصد سفارش کارت ویزیت کتان را دارید، در بک گراند طراحی ترجیحا از رنگ های روشن و سفید استفاده نمایید و از طراحی رنگ های تنپلات پرهیز نمایید.
 15. چنانچه قصد سفارش کارت ویزیت لمینت را دارید، برای حفظ کیفیت طلق لمینت و عدم حباب دار شدن آن، ترجیحا از رنگ های تنپلات تیره در بک گراند کار استفاده نکنید.
 16. چنانچه نوشته های شما مشکی رنگ است، ، جهت دستیابی به بالاترین کیفیت چاپ و مطابقت داشتن فایل طراحی با خروجی چاپ، مطابق با دستورالعمل موجود در این لینک آموزشی اقدام نمایید و یا به صفحه مقالات مراجعه نمایید.
 17. چنانچه فایل طراحی شما رنگ سورمه ای دارد، جهت دستیابی به بالاترین کیفیت چاپ و مطابقت داشتن فایل طراحی با خروجی چاپ، مطابق با دستورالعمل موجود در این لینک آموزشی اقدام نمایید و یا به صفحه مقالات مراجعه نمایید.
 18. چنانچه فایل طراحی شما رنگ زرشکی دارد، جهت دستیابی به بالاترین کیفیت چاپ و مطابقت داشتن فایل طراحی با خروجی چاپ، مطابق با دستورالعمل موجود در این لینک آموزشی اقدام نمایید و یا به صفحه مقالات مراجعه نمایید.
 19. چنانچه فایل طراحی شما رنگ طوسی دارد، جهت دستیابی به بالاترین کیفیت چاپ و مطابقت داشتن فایل طراحی با خروجی چاپ، مطابق با دستورالعمل موجود در این لینک آموزشی اقدام نمایید و یا به صفحه مقالات مراجعه نمایید.
 20. چنانچه محصول انتخابی شما یووی موضعی براق، یووی موضعی برجسته، یووی موضعی شنی و یا یووی موضعی اکریلی دارد، جهت آماده سازی فایل شابلون یووی موضعی، مطابق با دستورالعمل موجود در این لینک آموزشی اقدام نمایید و یا به صفحه مقالات مراجعه نمایید.
 21. چنانچه محصول انتخابی شما چاپ طلاکوب یا چاپ نقره کوب دارد، جهت آماده سازی فایل کلیشه، مطابق با دستورالعمل موجود در این لینک آموزشی اقدام نمایید و یا به صفحه مقالات مراجعه نمایید.
 22. چنانچه محصول انتخابی شما چاپ برجسته دارد، جهت آماده سازی فایل کلیشه، مطابق با دستورالعمل موجود در این لینک آموزشی اقدام نمایید و یا به صفحه مقالات مراجعه نمایید.
 23. چنانچه محصول انتخابی شما تک رنگ یا دو رنگ است، جهت دستیابی به بالاترین کیفیت چاپ و مطابقت داشتن فایل طراحی با خروجی چاپ، مطابق با دستورالعمل موجود در این لینک آموزشی اقدام نمایید و یا به صفحه مقالات مراجعه نمایید.
 24. چنانچه محصول انتخابی شما شامل رنگ های متالیک است، جهت دستیابی به بالاترین کیفیت چاپ و مطابقت داشتن فایل طراحی با خروجی چاپ، مطابق با دستورالعمل موجود در این لینک آموزشی اقدام نمایید و یا به صفحه مقالات مراجعه نمایید.
 25. چنانچه محصول انتخابی شما شامل رنگ های پنتون است، جهت دستیابی به بالاترین کیفیت چاپ و مطابقت داشتن فایل طراحی با خروجی چاپ، مطابق با دستورالعمل موجود در این لینک آموزشی اقدام نمایید و یا به صفحه مقالات مراجعه نمایید.