دستور العمل آماده سازی فایل کلیشه طلاکوب

طلاکوب

دستور العمل آماده سازی فایل کلیشه طلاکوب

اطلاعاتی که به عنوان چاپ طلاکوب در نظر گرفته می شود که این اطلاعات میتواند شامل  (عکس ، متن ، لگو)  باشد ، باید این اطلاعات  به صورت طیف دار یا ترام یا گرادین طراحی نشود ، صرفا شما مجاز هستید از رنگ های صد در صد و یا رنگ های صفر یعنی سفید استفاده کنید  یعنی فایل کیشه طلاکوب شما باید به صورت  k=100 , k= 0  باشد .

فضاهایی که میخواهد طلاکوب بخورد نباید به صورت تو خالی یا حاشیه دار یا به صورت کادر درنظر گرفته شود ، بخاطر اینکه امکان دارد درزمان منتاژ کلیشه طلاکوب به روی چاپ به دلایلی یک مقدار کلیشه با نوسان روی کار منتاژ شود ، که اگر شما برای کار طلاکوب خودتان یک فضای مشخص کنید باعث میشود این نوسان ها و لرزش ها به کار شما آسیب برساند .

کلیشه طلاکوب در اثر حرارت یک مقدار به اندازه چند دهم میلیمتر انبساط پیدا میکند و همین باعث می شود که طلاکوب در جای خودش خوب چاپ نشود البته راه حل هایی برای جلو گیری از این خطا وجود دارد که ما در این مقاله به دنبال این  راه حل های نیستیم و این روش های ساده رو برای چاپ طلاکوب انتخاب کرده ایم .

ابعاد فایل کلیشه  طلاکوب  و ابعاد فایل طراحی باید دقیقا به یک اندازه باشد، به عنوان مثال شما می خواهید یک پوستر به اندازه ۵۰*۳۵ چاپ کنید و یک لوگو به اندازه ۵*۵ را روی کار طلاکوب کنید به این شکل باید طراحی کنید که روی فایل طراحی خودتان یک  لایه باز می کنید آن فضایی که می خواهید طلاکوب کنید یا طراحی می کنید یا لوگوی آن را روی طرحش روی لایه جدید تعبیه می کنید داخل لایه جدید و داخل همان لایه که هستید یک لایه رو بصورت سفید تمپلات رنگ طراحی می کنید یعنی این لایه روی آن قرار دارد بصورت رنگ سفید هست و آن قسمت های  که طلاکوب می خورد بصورت مشکی سپس برای چاپ ارسال می کنید . برای تست کردن هم باید فایل کلیشه طلاکوب را بیندازیم داخل فایل طراحی که باید چک شود دو فایل اندازه هم باشد سپس از قسمت تنظیمات لایه mod لایه را بصورتmulti play  قرار دهید می بینید که قسمت سفید لایه حذف شده و اگر درست طراحی کرده باشید باید فایل کلیشه طلاکوب دقیقا در سر جایی که شما در نظر گرفتید باشد . برای اینکه شما بخواهید آن فضاهایی از طراح که می خواهید طلاکوب نخورد را دقیقا مثل رنگ مشکی k=100 قرار بگیرد از روش های مختلفی مثل چنل میکسر یا ریختن رنگ داخل لایه از طریق پالت رنگ یا نرم افزار کارل می توانید استفاده کنید .

لطفا هنگام طراحی کلیشه طلاکوب از اطلاعات خیلی ریز و یا بصورت باریک و نازک پرهیز کنید  . نوشته ها به گونه ای باشند که بصورت بولد و درشت و خوانا باشد اگر اطلاعات خیلی ریز باشد احتمال اینکه فایل شما توی کلیشه طلاکوب منتقل نشود و زمان چاپ آن قسمت طلاکوب نمی خورد پس سعی شود از قسمت هایی برای طلاکوب استفاده کنید که درشت و خوانا باشد .