خدمات چاپ

خدمات چاپ

اجرای کلیه پروژه های چاپ افست از صفر تا صد زیر یک سقف در چاپخانه مجهز و قابل اطمینان

در چاپ آنلاین ایرانا کلیه محصولات چاپ افست از قبیل چاپ کاتالوگ، چاپ بروشور، چاپ ساک دستی، چاپ سربرگ، چاپ پاکت، چاپ قبض، چاپ فاکتور، چاپ اوراق اداری، چاپ جعبه، چاپ لیبل، چاپ کاور محصولات، چاپ کارت ویزیت، چاپ پوستر، چاپ تراکت، چاپ اتیکت، چاپ تقویم دیواری، چاپ تقویم رومیزی، چاپ سررسید، چاپ کتاب، چاپ مجله، چاپ نشریه به صورت حرفه ایی از صفر تا صد انجام می گیرد. پروسه تولید یک محصول چاپی یک پروسه طولانی، حساس و دقیق می باشد که باید در تمامی بخش ها به صورت کاملا دقیق انجام گیرد و راهی مرحله بعدی شود. در حالت کلی مراحل تولید یک محصول چاپی به سه بخش اصلی پیش از چاپ، چاپ و پس از چاپ تقسیم بندی می شود.

حتما برایتان جای سوال هست که چاپ ایرانا چه محصولاتی را چاپ می کند

شاید بسیاری از مردم با شنیدن کلمه چاپ، دفاتر فنی، پرینتر های خانگی و رومیزی و یا حتی چاپ های دیجیتال کوچک برای آن ها تداعی می شود. به این فکر می کنند که چاپ یعنی طراحی یک برگه درون نرم افزار ورد و پرینت آن بر روی کاغذ آ۴ در زمان کوتاه تر از یک دقیقه. عوام مردم دید کاملی از پروسه تولید، چاپ و آماده سازی یک محصول چاپی ندارند و زمانی هم که از چاپ صحبت می شود طبیعتا از آن به عنوان یک صنعت مادر و کلیدی که رشد آن باعث رشد تمامی صنایع می شود، یاد نمی کنند. حال حتما سوال می کنید چرا رشد صنعت چاپ و تبلیغات باعث رشد و شکوفا شدن ما بقی صنایع می شود؟ پاسخ آن را به صورت تیتر وار در ادامه برایتان شرح می دهم. رشد صنعت چاپ و تبلیغات کشور باعث بهبود کیفیت بسته بندی محصولات و در نتیجه منجر به افزایش فروش و پیشرفت آن صنعت می شود. رشد صنعت چاپ و تبلیغات کشور باعث افزایش کیفیت کالاهای تبلیغاتی صنایع می شود و با شرکت در نمایشگاه های بین المللی می توانند رقابتی مثال زدنی را بین شرکت های حاضر داشته باشند. رشد صنعت چاپ و تبلیغات کشور باعث بهتر جلوه دادن محصول بسته بندی شده می گردد و با هویت دادن به محصول مورد نظر برای فروش در بازارهای بین المللی وارد رقابت می شود. رشد صنعت چاپ و تبلیغات کشور باعث تراوش بیشتر حس خلاقیت افراد در ایده پردازی در نوع فروش و روش های نوین فروش می گردد. به نظر بنده مورد آخر مهمترین عامل در اثبات صحبت های گذشته در خصوص این که صنعت چاپ یک صنعت مادر می باشد، نمایان است. اگر شما صاحب یک محصول و یا کسب و کاری باشید و به آن فعالیت تجاری خود اعتماد و باور کامل داشته باشید اما حمایتی در خصوص نوع بسته بندی و یا تبلیغات خود نبینید، بی شک فعالیت و ایده شما با شکست روبرو می شود. چرا که برای هر صنعت و یا محصولی داشتن یک مشاور تبلیغاتی، آتلیه طراحی حرفه ای و خلاق و در ادامه آن یک چاپخانه مجهز و سریع لازم و حیاتی است.

در این بخش قصد داریم به اختصار چرخه تولید یک محصول چاپی از خانواده چاپ افست را برای شما شرح دهیم.

در ابتدای امر پروسه تولید را بر سه قسمت پیش از چاپ، چاپ و پس از چاپ تقسیم بندی می کنیم.

پیش از چاپ یعنی آماده سازی طرح مورد نظر درون نرم افزارهای طراحی مرتبط مانند فتوشاپ، خروجی گرفتن و یا در اصطلاح کپی طرح آمده چاپ بر روی زینک های چاپ. متناسب با نوع خدمات تکمیلی آماده سازی شابلون های یووی موضعی و یا کلیشه های چاپ طلاکوب و یا کلیشه های چاپ برجسته و در انتها تهیه کاغذ یا مقوای متناسب با محصول مورد نظر.

پروسه چاپ به این صورت است که زینک آماده شده از فایل طراحی شده را داخل ماشین چاپ قرار می دهند و بر روی کاغذ و یا مقوای از قبل تهیه شده چاپ می کنند. خاطر نشان می گردد که ماشین های چاپ افست دارای انواع مختلفی می باشند و از لحاظ نوع تغذیه کاغذ یعنی به صورت رول و شیت، از لحاظ حداکثر ابعاد چاپ و در انتها از حیث تعداد رنگ چاپ در یک مرحله به صورت همزمان تقسیم بندی می شوند. متذکر می گردد محصول انتخابی می تواند با انواع مرکب مانند: مرکب های افست پایه، مرکب های متالیک، مرکب های پنتون، مرکب های فلورسنت و یا مرکب های امنیتی و خاص چاپ گردد.

در ادامه پروسه تولید یک محصول چاپ افست، به مرحله نهایی و آخر پس از چاپ می رسیم. در این مرحله طرح مورد نظر بر روی کاغذ و یا مقوای انتخابی چاپ شده است. حال نوبت به خدمات تکمیلی مانند: انواع روکش از قبیل روکش سلفون براق، سلفون مات، سلفون مخملی، سلفون متالایز، یووی سیلندری، یووی موضعی براق، یووی موضعی برجسته، یووی موضعی اکریلی، یووی موضعی شنی. انواع چاپ های تکمیلی مانند: چاپ برجسته، چاپ طلاکوب، چاپ نقره کوب. انواع حالت های فرم دهی به محصول مانند: خط تا، تیغ زنی، پرفراژ، شماره زنی. انواع صحافی مانند: صحافی دوخت، صحافی جلد سخت، صحافی چسب گرم، صحافی چسب سرد، صحافی منگنه ساده، صحافی منگنه لوپ، صحافی فنر لوپ.

موارد ذکر شده فوق صرفا به صورت کوتاه و مختصر در خصوص نحوه تولید یک محصول چاپی بیان شده است که تک تک هر یک از عناوین مطرح شده، خود به تنهایی یک صنعت، یک تکنولوژی پیچیده و به هم تنیده از چند صنعت مختلف دیگر و هزاران شاغل و متخصص را، در دل خود جای داده است.

 

نمونه کارها