قوانین چاپ آنلاین ایرانا

کاربران گرامی، پیش از هر اقدامی مجموعه قوانین چاپ آنلاین ایرانا را مطالعه نمایید، سپس اقدام به ثبت سفارش نمایید.

به صورت پیش فرض، در مجموعه قوانین ذیل، گروه طراحی و چاپ آنلاین ایرانا به اختصار ” گروه ایرانا ” و کاربر سفارش دهنده سامانه به اختصار ” کارفرما ” ذکر می گردد.


۱. قوانین عضویت

۱-۱. فرض بر این است که اطلاعات شخصی وارد شده در پروفایل کارفرما، صحیح و قابل استناد است و پس از آن، هر نوع عملیات، اعم از بازیابی رمز عبور و ارسال پیامک ها برای همان شماره موبایل ثبت گردیده ارسال می گردد یا حتی تحویل کالا به شخصی می باشد که مدارک لازم را برای احراز و تطبیق هویت خود ارائه می دهد. گروه ایرانا این حق را دارد که در صورت عدم تطابق اطلاعات، سفارش آماده شده را به کارفرما تحویل ننماید.


۲. از چاپ موارد ذیل معذوریم

گروه ایرانا تابع قوانین و مقررات جمهوری اسلامی ایران می باشد و صرفا طبق آیین نامه ها و ضوابط وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی امکان انجام امور چاپی را دارد. لذا:

۲-۱. چاپ تصاویر بانوان بدون پوشش اسلامی و تصاویری که مخالف با عفت عمومی باشد انجام نمی گیرد..

۲-۲. کارهای چاپی باید با موازین قانونی کشور منطبق باشد .

۲-۳. استفاده از تصاویر و عناوین پیشوایان مذهبی و مقامات عالی رتبه کشوری روی کارهای چاپی مربوط به محصولات و کالاهای تجاری ممنوع است .

۲-۴. چاپ لیبل، کاور، جعبه و اقلام بسته بندی محصولاتی که با سلامت و بهداشت مردم ارتباط مستقیم دارد از قبیل جعبه و لیبل دارویی، جعبه لیبل و کاور صنایع غذایی، لیبل و جعبه های محصولات بهداشتی صرفا با مجوز سازمان غذا و دارو و نامه کتبی از شرکت تولید کننده مقدور است.

۲-۵. چاپ و نشر کتب و مجموعه هایی از قبیل قرآن مجید، کتب کودکان و نوجوانان، کتب مربوط به مسایل آموزش نظامی، کتب حل المسایل درسی و کمک آموزشی، کتب مربوط به آموزش علایم راهنمایی و رانندگی، کتب تستی مربوط به بینش دینی و سیاسی، کتب تستی مربوط به کنکورهای ورودی راهنمایی و دبیرستان ( مدارس تیزهوشان )، کتب مربوط به روابط زناشویی و مسایل جنسی، کتب ورزشی، کتب مربوط به اقلیتهای دینی شناخته شده در قانون اساسی، تقویم و سررسید بدون مجوز وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و یا مراجع ذی ربط انجام نمی گردد.


۳. قوانین ثبت سفارش

۳-۱. آشنایی کامل با قوانین طراحی و چاپ، واجب و حیاتی است. اکیدا توصیه می گردد اطلاعات لینک راهنما را کامل مطالعه و بر روی تمام فایل های خود اجرا نمایید.

۳-۲. دریافت سفارشات صرفا از طریق سامانه مقدور می باشد و شخص کارفرما مالک محصول می باشد.

۳-۳. تمامی اطلاعات وارد شده در صفحه ثبت سفارش، معادل نوشتن فرم سفارش مکتوب است و تایید نهایی سبد خرید به منزله امضای آن فرم می باشد و هیچ توضیح اضافه در خصوص آن سفارش جدا از صفحه ثبت سفارش مربوطه، مورد قبول نمی باشد.

۳-۴. مسئولیت مادی و معنوی تمامی فایل ها و کارهای چاپی متعلق به کارفرما می باشد و گروه ایرانا حق هیچ گونه دخل و تصرفی در آن را بدون اجازه کارفرما ندارد.

۳-۵. در صورت سفارش هر نوع محصول چاپی که طرح یا کاربرد آن خلاف شرع یا قانون رسمی کشور باشد، سفارش لغو خواهد شد و اگر به دلیل مکانیزه بودن فرایند فرم بندی و چاپ، سفارش چاپ شده باشد، آن کار معدوم شده و هیچ مبلغی به کارفرما عودت داده نخواهد شد.

۳-۶. چنانچه کارفرما پس از حذف سفارش تقاضای استرداد وجه به صورت واریز به حساب بانکی را نماید، مبلغ پس از ۷ روز کاری صرفا به شماره حساب های به نام شخص کارفرما، با کسر ۱۰ درصد کارمزد مسترد می گردد، در غیر اینصورت مبلغی که از حذف سفارش در حساب کارفرما باقی مانده، عینا قابل استفاده در سفارش های آتی می باشد.

۳-۷. امکان ویرایش اطلاعات سفارش مقدور نمی باشد و حذف سفارشات صرفا در مرحله “در انتظار بررسی کارشناس” مقدور می باشد و پس از آن میسر نمی باشد .

۳-۸. در صورت بروز هر گونه ایرادی در پروسه تولید، کارشناسان گروه ایرانا موظف به اطلاع رسانی به کارفرما می باشند و در جهت حل ایراد بوجود آمده، تمام تلاش خود را می کنند.

۳-۹. سفارشات بر اساس قیمت های وب سایت گروه ایرانا درج شده، دریافت و ثبت می شود و پس از آن تغییری در آن به وجود نخواهد آمد. اما گروه ایرانا این حق را دارد که بدون اطلاع قبلی قیمت محصولات و خدمات خود را برای سفارشات جدید تغییر دهد.

۳-۱۰. در صورت بروز شرایط فوریت، جشنواره، همایش، نمایشگاه، انتخابات و یا رویداد خاص، امکان انجام سفارشات خارج از روال و به صورت فورس ماژور در صورت هماهنگی قبلی میسر می باشد.

۳-۱۱. پس از چاپ و تحویل محصول، به دلیل حفظ کیفیت در سفارشات آتی، زینک ها معدوم می شود.

۳-۱۲. قالب تیغ، کلیشه، پایه کلیشه، فیلم و شابلون عودت داده نمی شود، اما در سفارشات آتی بسته به زمان تجدید چاپ و کارایی داشتن، هزینه ای بایت ساخت مجدد دریافت نمی شود.

۳-۱۳. تمامی اقلام چاپی با هر مبلغی، پیش از تحویل به صورت کامل از طریق سامانه تسویه می گردد.

۳-۱۴. تعداد تحویلی اوراق چاپی که شماره سریال ندارند، ممکن است ۵ الی ۱۵ درصد بسته به نوع و تعداد سفارش، کمتر باشند.

۳-۱۵. چسبندگی لیبل های در شیت های عمومی در حد متعارف و معمول است و چنانچه توقع بالایی از چسبندگی دارید، پیش از ثبت سفارش با کارشناسان مشورت نمایید. ملاک چسبندگی، چسبیدن روی شیشه تمیز و بدون موج می باشد.

۳-۱۶ . وجود اختلاف رنگ کارهای یکسان در شیت های عمومی، از یک شیت به شیت بعدی و از یک جنس کاغذ به جنس دیگر بدیهی و مبرهن است.

۳-۱۷ . سفارشات چاپ شده در شیت های عمومی به سفارشاتی گفته می شود که به صورت همزمان با تعداد زیادی کار به دلیل کاهش قیمت های تمام شده، چاپ می گردد. لذا نوع کاغذ مصرفی، نوع چاپ و خدمات جانبی به صورت اقتصادی و نرمال در نظر گرفته می شود.

۳-۱۸ . در صورت تمایل می توانید هنگام ثبت سفارش، گزینه “بررسی فایل طراحی” را انتخاب نمایید تا خیالتان از استاندارد بودن فایل ارسالی و بهره مندی از بالاترین کیفیت ممکن، راحت باشد.

۳-۱۹ . توصیه می گردد در شیت های اختصاصی و حساس، از ناظر چاپ گروه ایرانا برای نظارت اختصاصی روی سفارش شما استفاده نمایید. در این شرایط، ناظران چاپ در تمامی مراحل، سفارش شما را به صورت خاص مورد ارزیابی و بازبینی دو چندان قرار می دهند تا شما سفارشاتی با بالاترین استانداردهای ممکن، تحویل بگیرید.


۴. شرایط گارانتی کیفیت چاپ

حفظ کیفیت کارهای چاپی و خدمت رسانی به مشتریان گرامی سر لوحه امور قرار دارد. تمام سعی و تلاش گروه ایرانا تولید محصولی فاخر و ارزشمند در شان شما کارفرما عزیز می باشد. در پروسه تولید یک محصول چاپی، وقوع ایراداتی ناخواسته گاها منجر به بروز مشکلاتی در پروسه تولید می شود که دانستن آن ها برای شما لازم و اجباری است.

شرایط استفاده از گارانتی:

۴-۱. چنانچه فایل چاپ متناسب با قوانین طراحی گروه ایرانا نباشد، هرگونه ایرادی در پروسه چاپ محتمل است و هیچ گونه عذری دلیل بر عدم کیفیت محصول نهایی پذیرفته نیست و محصول شما دارای شرایط گارانتی نمی باشد. (به صفحه قوائد کلی طراحی مراجعه شود.)

۴-۲. درخواست استفاده از گارانتی باید حداکثر تا ۲ روز کاری پس از دریافت سفارش اعلام گردد.

به درخواست هایی که یکی از شرایط فوق در آن لحاظ نشده باشد ترتیب اثر نخواهد شد.

مواردی که مشمول گارانتی می شود:

۴-۳. خرابی برش اعم از کج و نا متقارن بودن، و برش بیش از حد معمول.
۴-۴. کوچک شدن کار نهایی بیش از ۵ میلیمتر نسبت به ابعاد ثبت شده در فرم سفارش.
۴-۵. تفاوت در رنگ چاپ نهایی بیش از ۲۰% نسبت به فایل ارسالی در بیش از ۲۰% از تعداد کل سفارش. ملاک تصمیم گیری در خصوص رنگ های اصلی طراحی، مانیتورهای کالیبره موجود در شعبه های گروه ایرانا می باشد.
۴-۶. نوسان رنگ چاپ در بیش از ۳۰% از تعداد کل سفارش.
۴-۷. جابجایی قالب در زمان قالب زنی بیش از ۳ میلیمتر.
۴-۸. وجود لکه های چاپی و خط و خش قابل رویت و پر رنگ روی بیش از ۲۰% از کل سفارشات یکرو چاپ.
۴-۹. برفکی شدن یا حباب زدن بیش از ۲۰% از کل تعداد سفارشات دارای روکش سلفون یا لمینیت.

۴-۱۰. پشت زدن و لکه داشتن کارهای چاپی مخصوصا در سفارشات دورو و گلاسه در روی بیش از ۴۰% از کل سفارشات.

مواردی که مشمول گارانتی نمی شود:
۴-۱۱. سفارشات چاپی که نکات مندرج در دستورالعمل های طراحی در آن رعایت نشده باشد.
۴-۱۲. کیفیت چاپ سفارشات با زمینه تمپلات اعم از آبی، سورمه ای، بنفش، قهوه ای، زرشکی، آلبالویی، فیروزه ای، طلایی، نقره ای و مشکی.
۴-۱۳. درخواست هایی که پس از ۳ روز کاری اعلام شوند.
۴-۱۴. خرابی کار ناشی از حمل در مسیر ارسال اعم از پیک و باربری.
۴-۱۵. وجود لکه و نقطه های ریز ناشی از چاپ، روی کار چاپی کوچکتر از ابعاد آ۴.

۴-۱۶. تاخیر در زمان تحویل.

نحوه اعمال گارانتی

۴-۱۷. درخواست گارانتی ابتدا توسط کارشناس گارانتی گروه ایرانا، بررسی و نتیجه حداکثر تا ۴ روز کاری اعلام خواهد شد.

۴-۱۸. در صورت تصمیم به چاپ مجدد، امکان تغییر فایل و یا ویژگی های محصول انتخابی مقدور نمی باشد.

۴-۱۹. در صورت لزوم بر تجدید چاپ، باید ۱۰۰% از تعداد کل سفارش برگشت داده شود. (تحویل کلیه سفارشات در محل چاپخانه گروه ایرانا بوده و مسئولیت پیگیری و هزینه ارسال از مبدا تا محل چاپخانه گروه ایرانا برعهده کارفرما خواهد بود.)

۴-۲۰. سفارشاتی که به علت خرابی برش، کاغذ، چاپ، سلفون و لمینیت قابل اصلاح یا استفاده نیستند، به صورت رایگان مجددا چاپ و تحویل خواهد شد.
۴-۲۱. سفارشات قابل اصلاح، رفع عیب و مجددا ارسال خواهد شد.
۴-۲۲. سفارشاتی که از نظر تعداد کسری دارند، به صورت تخفیف به نسبت تعداد کل خواهد بود.


۵. قوانین تحویل، بسته بندی و ارسال سفارشات

۵-۱. زمان های اعلام شده در سامانه برای تحویل، روزهای کاری می باشد.

۵-۲. تعطیلات رسمی و پنجشنبه ها روزهای کار لحاظ نمی گردد.

۵-۳. محصول های چاپ، یک محصول آماده فروش نمی باشد و باید بسته به سفارش کارفرما تولید و عرضه شود، لذا در صورت بروز مشکل فنی ناخواسته در پروسه تولید، تا رفع عیب شدن ایراد بوجود آمده، سفارشات با تاخیر تحویل می گردد و گروه ایرانا مکلف به اعلام تحویل با تاخیر به کارفرما می باشد.

۵-۴. به دلایل پیش بینی نشده از قبیل قطع برق یا خرابی ماشین آلات، ممکن است تحویل سفارش با تاخیر مواجه شود. در ابتدای هر سفارش هیچ گونه فرضی مبنی بر وجود تاریخ مصرف سفارش و متعاقب آن عدم کارایی و عدم پذیرش آن از جانب کارفرما پس از موعد مقرر، وجود ندارد.

۵-۵. بسته به نوع سفارش، بسته بندی ها متفاوت است، برای آشنایی با نحوه و نوع بسته بندی هر محصول، از بخش مربوطه در وب سایت گروه ایرانا استفاده نمایید.

۵-۶. تحویل اوراق چاپی در محل شعب گروه ایرانا می باشد.

۵-۷. در صورت درخواست کارفرما به ارسال سفارشات، مسئولیت آن به عهده کارفرما و یا باربری مربوطه می باشد و گروه ایرانا هیچ گونه مسئولیتی در قبال حمل صحیح و سالم از مبدا چاپخانه تا مقصد کارفرما را ندارد و دریافت رسید از تحویل گیرنده محصول (پیک موتوری، تاکسی، وانت) به منزله تحویل صحیح و سالم محصول به کارفرما می باشد و در صورت بروز مشکل در ارسال، شخص کارفرما باید شخصا اقدام به پیگیری های جانبی نماید.

۵-۸. مالک محصولات کارفرما می باشد و صرفا به شخص کارفرما تحویل داده می شود.

۵-۹. رسیدهای حمل حداکثر ۵ روز کاری نزد گروه ایرانا بوده و پس از گذشت این مدت با فرض این که کالا به دست کارفرما رسیده است، آن رسید امحاء می گردد.

۵-۱۰. برای نمایندگان فروش خارج از استان اصفهان، هزینه ارسال بار از محل چاپخانه گروه ایرانا تا باربری حمل بار، به عهده گروه ایرانا می باشد و هزینه ارسال از مقصد باربری تا محل کارفرما، به عهده کارفرما می باشد.

۵-۱۱. برای نمایندگان فروش داخل استان اصفهان، هزینه ارسال بار از محل چاپخانه گروه ایرانا تا محل کارفرما، به عهده گروه ایرانا می باشد.

۵-۱۲. برای مشتریان عادی، هزینه ارسال بار از محل چاپخانه گروه ایرانا تا محل کارفرما، به عهده کارفرما می باشد.

۵-۱۳. وجود فاکتور درون بست بندی نهایی منوط به درخواست کارفرما می باشد، در غیر اینصورت هیچ گونه فاکتور یا رسیدی داخل بسته بندی نمی باشد.

۵-۱۴. بسته بندی های ارسالی شامل لوگو و آدرس گروه ایرانا نمی باشد.

۵-۱۵. نام کارفرما بر روی بسته بندی ها لحاظ می گردد


۶. سیاست قیمت گذاری

۶-۱. در مواردی بسیار نادر و در صورت وجود نوسان‌‏هایی در بازار و یا اشتباه در قیمت‌‏گذاری، اگر سفارشی قابل تحویل نباشد، ‏چاپ ایرانا ‏ موظف است در اسرع وقت این موضوع را به فرد سفارش‌ ‏دهنده اطلاع دهد و سفارش را لغو نماید. لازم به ذکر است در صورتی که کالایی پس از ثبت سفارش شامل کاهش قیمت شود، سفارش به روز رسانی و قیمت جدید اعمال می‏‌شود. قیمت کلیه محصولات بدون مالیات بر ارزش افزوده است و هزینه‏‌های بسته‌بندی، ارسال و بیمه حمل کالا بسته به شرایط سفارش که در فرم سبد خرید اطلاع‌‌‏رسانی می‌‏شود، ممکن است جداگانه محاسبه گردد.


۷. نمایندگی

‏۷-۱. چاپ ایرانا ‏در هیچ نقطه‏‌ای از کشور نمایندگی فروش و یا خدمات پس از فروش ندارد و کلیه سرویس‌‏ها، تراکنش‏‌های مالی و خدمات قابل ارائه از طریق دفتر مرکزی پردازش می‏‌شود. لطفاً در صورت مشاهده هرگونه تخلفی از این قبیل، مراتب را جهت پیگرد قانونی به روابط عمومی ‏چاپ ایرانا اطلاع دهید.


۸. قوه قهریه

۸-۱. تمامی شرایط و قوانین مندرج، در شرایط عادی قابل اجرا است و در صورت بروز هرگونه از موارد قوه قهریه، چاپ ایرانا ‏هیچ‌گونه مسئولیتی ندارد. ‏چاپ ایرانا ‏خود را ملزم به رعایت حریم شخصی کاربران می‌داند، لطفا در صورت مشاهده هرگونه تخلف، مراتب را با روابط عمومی ‏چاپ ایرانا اطلاع دهید.


۹. حریم خصوصی

۹-۱. چاپ ایرانا ضمن احترامی که برای حریم شخصی کاربران قائل است، برای خرید، ثبت نظر یا استفاده از برخی امکانات وب‌سایت، اطلاعاتی را از کاربران درخواست می‌کند تا بتواند خدماتی امن و مطمئن را به کاربران ارائه دهد. برای پردازش و ارسال سفارش، اطلاعاتی مانند آدرس، شماره تلفن و ایمیل مورد نیاز است و از آنجا که کلیه فعالیت‌های چاپ ایرانا، قانونی و مبتنی بر قوانین تجارت الکترونیک صورت می‌گیرد، از این رو وارد کردن اطلاعاتی مانند نام و کد ملی برای اشخاص حقیقی یا کد اقتصادی و شناسه ملی برای خریدهای سازمانی لازم می‌باشد.