درباره ما

بـا مـا بیشتـر آشنـا شویـد
مرحوم حاج جواد گلستانیان
حاج جواد گلستانیان
موسس چاپ ایران
از سال ۱۳۳۸ تا همیشه
حمیدرضا گلستانیان
حمیدرضا گلستانیان
مدیر عامل چاپ ایران
از سال ۱۳۵۶
مهندس آرش گلستانیان
مهندس آرش گلستانیان
مدیر عامل گروه ایرانا
از سال ۱۳۹۲

داستان ما از کجا شروع شد

انگیزه و پشتکار دو عنصری است که هر انسانی با تکیه به آن دو می تواند به تمام خواسته ها و آرزوهایش برسد. در هر شرایطی، هر سنی، هر کشوری با هر سطحی از آگاهی که باشیم اما اگر دو عنصر بالا را داشته باشیم موفقیت مان حتمی است. من، آرش گلستانیان با پشتکاری روزافزون مشغول حرفه مورد علاقه خودم هستم تا ثابت کنم خواستن، توانستن است.
داستان ما از پدر بزرگم شروع شد، توسط پدرم حفظ و گسترش پیدا کرد و توسط من ادامه و به روز.

درباره گروه ایرانا

پیشینه:

چاپ ایران در سال ۱۳۳۸ که در زمره اولین چاپخانه های استان اصفهان بود، توسط مرحوم جواد گلستانیان در خیابان چهارباغ اصفهان افتتاح شد. با توجه به شرایط روز، عمده سفارشات چاپ ایران اوراق اداری و مطبوعاتی اداره ها و سازمان های دولتی و کارخانه ها و شرکت های مرکزی کشور، بوده است. با ورود حمیدرضا گلستانیان، نسل دوم از خانواده گلستانیان و رونق بیش از پیش چاپخانه، دستگاه های جدیدی خریداری شد و محصولات مورد نیاز صنعت بسته بندی نیز به سبد محصولات تولیدی چاپ ایران اضافه گردید.

با گذشت بیش از نیم قرن تجربه چاپ ایران و ورود نسل سوم از خانواده گلستانیان به این صنف، گروه” ایرانا ” در سال ۱۳۹۲ در وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی تاسیس شد و به این مجموعه اضافه گردید. مهندس آرش گلستانیان، مدیر مسئول و صاحب امتیاز ایرانا به واسطه سابقه طولانی خانواده گلستانیان در صنف چاپ، امید داشت تا با نگرش نوین و پشتوانه خانوادگی بتواند قدم هایی سودمند و تاثیرگذاری در حرفه مورد علاقه اش بردارد. ” ایرانا ” در ابتدای شروع فعالیت، صرفا در زمینه طراحی و چاپ، به خصوص چاپ اقلام تبلیغاتی و تولید بسته بندی های محصولات، شروع به فعالیت نمود، سپس با توجه به افزایش حجم سفارشات چاپ و تغییر رویکرد سفارش گیری، فروشگاه اینترنتی “چاپ شد” تاسیس گردید تا بتواند به صورت اتوماسیون، تمامی مراحل سفارش، تولید و تحویل را مدیریت نماید. در راستای تکمیل خدمات به مشتریان عزیز و نیاز سنجی بازار تبلیغات، طراحی و اجرای غرفه های نمایشگاهی نیز، به حیطه فعالیت خود اضافه نمود.

هم اکنون ایرانا مجموعه ای منسجم، مطرح و بدون واسطه در اجرای تمام پروژه های طراحی، چاپ، بسته بندی و غرفه سازی نمایشگاهی می باشد و روز به روز به ظرفیت تولید و اجرای خود می افزاید. در همین راستا و به منظور قانون مند شدن هرچه بیشتر قراردادهای بسته شده و افزایش سرمایه مجموعه، شرکت “نوین ایده بهین آفرینش یکتا” سهامی خاص، در آبان ماه سال ۱۴۰۲ تاسیس گردید.

مسئولیت های تجاری ایرانا:

ایرانا از بدو تاسیس، در زمینه های طراحی و چاپ کلیه محصولات چاپ افست و غرفه سازی نمایشگاهی به صورت حرفه ای تمرکز نمود و هم اکنون در سه مرکز مجهز به انجام امور محوله فعالیت دارد .

زیر مجموعه ها:

١. دفتر مرکزی در پنج بخش فعالیت دارد:

الف. واحد قبول سفارشات چاپ افست که خود از دو بخش دریافت سفارشات  عمومی و از پیش تعریف شده از طریق وب سایت و در بخش دیگر دریافت سفارشات اختصاصی و قیمت دهی از طریق نرم افزار شخصی ایرانا در کمتر از ده ثانیه.

ب. طراحان حرفه ای و دانش آموخته در زمینه طراحی گرافیک چاپ، طراحی ساختار بسته بندی و کنترل فایل پیش از چاپ.

پ. کارشناسان فروش خدمات نمایشگاهی و مدیریت روند ساخت غرفه های نمایشگاهی.

ت. طراحان و مهندسان معماری در زمینه طراحی غرفه های نمایشگاهی.

ث. واحد چاپ دیجیتال ورقی و خدمات تکمیلی.

٢. چاپ ایران که هم اکنون ظرفیت چاپ و تولید شصت درصد از سفارشات دریافت شده را دارد و ما بقی سفارشات به مجموعه های طرف قرارداد با نظارت ناظران چاپ ایرانا طبق استانداردهای از پیش تعیین شده محول می شود. تجهیزات چاپ ایران هم اکنون تا ابعاد دو و نیم ورق به صورت گستره کاملی از خدمات پیش از چاپ، چاپ و پس از چاپ می باشد.

٣. واحد ساخت و مونتاژ غرفه های نمایشگاهی با تجهیرات کامل و حرفه ای.

تفاوت ها:

هم اکنون ایرانا سعی نموده است با جمع آوری بخش های کاملی از صنعت چاپ و تبلیغات، نیاز مشتریان وفادار خود را از هر مجموعه دیگری در زمینه های طراحی، چاپ دیجیتال ، چاپ افست و غرفه سازی نمایشگاه بر طرف نماید و تمامی این خدمات در یک مجموعه واحد به نام ایرانا خدمت رسانی می شود.

در زمینه تجارت الکترونیک وب سایت ایرانا یکی از کاملترین وب سایت ها در حوزه چاپ می باشد و با نگاهی متفاوت به محصولات چاپ افست و تغییر الگوی ثبت سفارشات سنتی، توانسته است راهی جدا و جدید را در این حوزه طی نماید، به گونه ای که تمام محصولات جدید با پیروی کردن از سه اصل تولید در کمترین زمان، با بهترین کیفیت و کمترین قیمت به دلیل کاهش ضایعات، تولید می شود.

حفظ کیفیت:

به منظور حفظ و افزایش کیفیت خدمات ارائه شده، استانداردها و قوانینی در ایرانا وضع شده است که عبارتند از:

. اخذ گواهینامه مدیریت کیفیت چاپ توسط مهندس آرش گلستانیان از شرکت Prepress Daily ترکیه.

. گذراندن دوره های استانداردسازی فایل های گرافیکی از شرکت Prepress Daily برای ناظران و طراحان چاپ.

. نظارت ناظران چاپ در تمامی کارهای چاپ شده در تمامی مراحل اجرای کار.

. نظارت ناظران پروژه های نمایشگاهی در تمامی مراحل ساخت غرفه های نمایشگاهی.

. بررسی و نظرسنجی مداوم در تمامی پروژه ها از کارفرمایان محترم.

. مدیریت و برنامه ریزی تمامی پروژه های ایرانا در اتوماسیون های حرفه ای.

اهداف:

. رونمایی از جامع ترین وب سایت فروشگاه محصولات چاپ افست.

. رونمایی از محاسبه‌گر و اتوماسیون پروژه های چاپ.

. تجهیز چاپخانه به ماشین آلات با سطح کار بزرگتر.

. راه اندازی واحدهای چاپ رول و بسته بندی های انعطاف پذیر.

. راه اندازی خط تولید جعبه های فلوتینگ.

. ابداع و ساخت سازه های پیش ساخته نمایشگاهی برای کاهش زمان و هزینه در امور غرفه سازی نمایشگاهی.

چشم انداز:

. تبدیل شدن به یک مرجع در زمینه های انواع چاپ افست، انعطاف پذیر، مقاوم، لیبل رول و خدمات نمایشگاهی.

. توان رقابت در بازارهای بین المللی.

. افتتاح هلدینگ ایرانا.

امید است با همت، پشتکار و تلاش مدیریت و پرسنل این مجموعه در سایه الطاف ایزد منان، به اهداف تعیین شده برسیم.

مهندس آرش گلستانیان
مدیر عامل گروه ایرانا و شرکت نوین ایده بهین آفرینش یکتا