دستور العمل آماده سازی فایل شابلون یووی موضعی

یووی

دستور العمل آماده سازی فایل شابلون یووی موضعی

اطلاعاتی که به عنوان شابلون یووی موضعی در نظر گرفته می شود که این اطلاعات میتواند شامل  (عکس ، متن ، لگو)  باشد ، باید این اطلاعات  به صورت طیف دار یا ترام یا گرادین طراحی نشود ، صرفا شما مجاز هستید از رنگ های صد در صد و یا رنگ های صفر یعنی سفید استفاده کنید  یعنی فایل کیشه یووی موضعی شما باید به صورت  k=100 , k= 0  باشد .

فضاهایی که میخواهد یووی موضعی بخورد نباید به صورت تو خالی یا حاشیه دار یا به صورت کادر درنظر گرفته شود ، بخاطر اینکه امکان دارد در زمان منتاژ یووی موضعی به روی چاپ به دلایلی یک مقدار کلیشه با نوسان روی کار منتاژ شود ، که اگر شما برای کار یووی موضعی خودتان یک فضای مشخص کنید باعث میشود این نوسان ها و لرزش ها به کار شما آسیب برساند .

شابلون یووی موضعی در اثر حرارت یک مقدار به اندازه چند دهم میلیمتر انبساط پیدا میکند و همین باعث می شود که یووی موضعی در جای خودش خوب چاپ نشود البته راه حل هایی برای جلو گیری از این خطا وجود دارد که ما در این مقاله به دنبال این  راه حل های نیستیم و این روش های ساده رو برای چاپ یووی موضعی انتخاب کرده ایم .

ابعاد فایل کلیشه یووی موضعی و ابعاد فایل طراحی باید دقیقا به یک اندازه باشد، به عنوان مثال شما می خواهید یک پوستر به اندازه ۵۰*۳۵ چاپ کنید و یک لوگو به اندازه ۵*۵ را روی کار یووی موضعی کنید به این شکل باید طراحی کنید که روی فایل طراحی خودتان یک  لایه باز می کنید آن فضایی که می خواهید یووی موضعی کنید یا طراحی می کنید یا لوگوی آن را روی طرحش روی لایه جدید تعبیه می کنید داخل لایه جدید و داخل همان لایه که هستید یک لایه رو بصورت سفید تمپلات رنگ طراحی می کنید یعنی این لایه روی آن قرار دارد بصورت رنگ سفید هست و آن قسمت های  که یووی موضعی می خورد بصورت مشکی سپس برای چاپ ارسال می کنید . برای تست کردن هم باید فایل کلیشه یووی موضعی را بیندازیم داخل فایل طراحی که باید چک شود دو فایل اندازه هم باشد سپس از قسمت تنظیمات لایه mod لایه را بصورتmulti play  قرار دهید می بینید که قسمت سفید لایه حذف شده و اگر درست طراحی کرده باشید باید فایل کلیشه یووی موضعی دقیقا در سر جایی که شما در نظر گرفتید باشد . برای اینکه شما بخواهید آن فضاهایی از طراح که می خواهید یووی موضعی نخورد را دقیقا مثل رنگ مشکی k=100 قرار بگیرد از روش های مختلفی مثل چنل میکسر یا ریختن رنگ داخل لایه از طریق پالت رنگ یا نرم افزار کارل می توانید استفاده کنید .

لطفا هنگام طراحی شابلون یووی موضعی از اطلاعات خیلی ریز و یا بصورت باریک و نازک پرهیز کنید  . نوشته ها به گونه ای باشند که بصورت بولد و درشت و خوانا باشد اگر اطلاعات خیلی ریز باشد احتمال اینکه فایل شما توی کلیشه یووی موضعی منتقل نشود و زمان چاپ آن قسمت یووی موضعی نمی خورد پس سعی شود از قسمت هایی برای یووی موضعی استفاده کنید که درشت و خوانا باشد .

هنگام سفارش یووی موضعی سعی کنید سفارش شما شامل سلفون هم باشد این کار باعث می شود که استحکام یووی روی کار شما بهتر باشد و از روی کار کنده نشود گاها دیده میشود که یووی موضعی روی کار های که سلفون ندارد دوام خوبی ندارد و جاهایی که خط تا می خورد احتمال شکستن و ریختن و ترک برداشتن یووی موضعی وجود دارد سعی کنید از فونت های خیلی ریز برای یووی موضعی استفاده نکنید و هر چه کار درشت تر و وسیع تر باشد یووی موضعی روی آن جلوه بیشتری دارد به عنوان استاندارد اگر شما یک فضای کار را از نظر مساحت ۱۰۰*۱۰۰ بگیرید برای یووی موضعی معمولا ۵ تا ۵۰ در صد کار را برای یووی موضعی در نظر می گیرند چرا که جلوه بهتری دارد تا اینکه بخواهیم کل فضا را یووی موضعی کنید .